Zelenina ve skleníku: Jak pečovat o papriky?

Zelenina ve skleníku: Jak pečovat o papriky?Zelenina ve skleníku: Jak pečovat o papriky?
17. červen 2016  Lenka Rutteová   Zelenina  16194 zobrazení  359 slov

Papriky se ve skleníku pěstují hojně. Jejich péče se v ledasčem shoduje s tou, jakou jim věnujeme, když je máme venku na záhonu. Ale i tady se najdou odlišnosti. Jak se tedy o papriky ve skleníku starat?

Papriky sadíme do skleníku nejlépe po dvou do jednoho hnízdečka, lépe se navzájem podrží.

Reklama

1. Vylámat spodní listy a výhony

Po vysazení vylámeme spodní listy a výhony, cca čtyři – podle velikosti sazenic – aby spodní výhony neležely na zemi, až na nich budou papriky.

2. Vyštípnout první květ, odstranit případné plody

Také vylomíme první květ. Pokud bychom papriky sadili hodně pozdě a rostlinky už by měly první plody, tak je musíme odstřihnout, aby rostliny byly schopny v co nejkratším intervalu dobře zakořenit.

Kořenit a zároveň živit rostoucí plod totiž není úplně dobře možné, dost bychom tím rostliny vysílili a ony by mohly i uhynout, přinejmenším bychom si radikálně snížili výnosnost rostlin.

Jiné květy než ten první vyštipovat nemusíme.

Papriky vysazujeme nejlépe po dvou.

3. Podepřít

Jakmile to budou rostliny potřebovat, umístíme k nim opory a vyvážeme je. Nejlépe tak, že provázkem rostlinu zespodu jakoby obejmeme, a tím zajistíme, že všechny výhony obtěžkané lusky budou nad zemí, včetně lusků samotných.

Na záhonu papriky většinou uvazovat nemusíme (nicméně jako prevenci proti zlomení větrem raději také vyvazuju), ale ve skleníku rostou papriky dost bujně a neudrží se proto samy vzpřímeně.

4. Sledovat hlavně mravence

Pravidelně sledujeme, zda nám po rostlinách nelezou mravenci a neroznášejí mšice. Okolo každé papriky nasypeme biologický posyp proti mravencům, ten vždy po nájezdu nové várky mravenců obnovujeme.

Líbil se Vám článek?

Potěší nás, pokud jej podpoříte sdílením na Facebooku. Nebo ho někomu pošlete e-mailem. Nebo o něm prostě jen někomu řeknete.

Budeme také rádi, když se s námi podělíte o vaše zkušenosti v komentáři :) Děkujeme :)


Reklama

Autor: Lenka Rutteová

Autorka žije ve Východních Čechách. Studovala v Pardubicích a v Ostravě. Nyní se stará o dvě malé děti a velkou zahradu, která je také jejím koníčkem. Zahrada ji provází již od dětství, s výjimkou studentských let žila vždy na vesnici.Hodnocení

2.38 hvězdiček / Hodnoceno: 37x


Komentáře